0+
Ракаўскі фэст
Дата паказу: з 25.08.2019 па 25.08.2019
Працягласць: 0 хв.
Узроставае абмежаванне: 0+

Праграма у межах фестывалю “Ракаўскі фэст – 2019”

 

11:00 – канцэрт мужчынскага вакальнага гурта (Спаса-прыабражэнская царква ў Ракаве)
12:00 – выступленне хора «Cantus Cordis» (Беларусь, Мінск) падчас імшы (Касцёл Маці Божай Ружанцовай і Св. Дамініка ў Ракаве)


12:40 - Канцэрт харавых калектываў, “Majowy Kwiat” (Беларусь, г.Мінск), “Piastuny” (Польшча, г.Вроцлаў)
(Касцёл Маці Божай Ружанцовай і Св. Дамініка ў Ракаве)
14:00 – Адкрыццё мемарыяльнай дошкі ў гонар рамана “Каханак Вялікай Мядзведзіцы” Сяргея Пясецкага.
(пляцоўка каля крыніцы на ўездзе ў Ракаў з боку Мінска)

12:00 – 18:00
Квэст “Сцежкамі кантрабандыстаў” (старт ад “ІНФАЦЭНТРУ” насупраць галоўнай сцэны)

12:00 – 20:00
– Экскурсіі па Ракаве(“ІНФАЦЭНТР” насупраць галоўнай сцэны)
– Кірмаш “Горад майстроў”
– Лакацыя “Fashion style па-беларуску”
Прадстаўленне тэхнікі Слуцкіх і Кракаўскіх паясоў Пшэмыславам Замбжыцкім, мануфактура “Персіяна” (Польшча, г.Варшава)
– “Эка-двор”
– Дзіцячая пляцоўка з інтэрактыўнымі гульнямі
– Інтэрактыўная пляцоўка “Карагод” (танчым і спяваем разам)
– Літаратурны падворак “Чытаем вершы беларускіх паэтаў”
– Мастацкі пленэр
- Прэзентацыя кнігі “Фердынанд Рушчыц – грамадзянін Непадлеглы”. Выстава, прысвечаная Ф.Рушчыцу ў галерэі ДУА “Ракаўская дзіцячая школа мастацтваў”.
- Адкрыццё выставы “Паўсядзённае жыццё напярэдадні вайны”
– Нацыянальныя падворкі з прэзентацыяй
традыцыйнай кухні краін-удзельнікаў фестывалю

Сцэна на Плошчы Свабоды
15:00 - Урачыстае адкрыццё фестывалю
(Выступленне прадстаунікоў улады Беларусі, Польшчы, Лiтвы, Iзраiля)
* заслужаны калектыу Рэспублікі Беларусь фальклорны гурт "Гасцінец" (аг.Ракаў)
*вакальны гурт “The Way”(аг.Ракаў)
*шоу барабаншчыкаў “Перцы” (г.Мінск)
*танцавальны калектыў “Крэсовы забавы” (г.Ліда)

16:00 – Канцэртная праграма “Карусель дзяцінства”
Марыя Ермакова (г.Мінск)
Дзіцячы інструментальны ансамбль “Менестрэлі” ( аг.Ракаў)
Дзіцячы вакальны гурт “Śpiewające Serduszka” (г.Мінск)
Дзіцячы танцавальны гурт “Polka” (г.Мінск)
Соня Крывашэева (г.Магілёў)
Яўрэйскі дзіцячы вакальны ансамбль абшчыны “Сімха” (г.Мінск)
Хор “Іслачанка” (аг.Ракаў)
17:00 –Узнагароджванне дзіцячых калектываў



17:10 –Канцэртная праграма “Карагод культур”
*танцавальны калектыў “Крэсовы забавы” (г.Ліда)
* Гурт “Koleżanki tego Pana” і Надзея Бронска (г.Мінск)
*Гурт “Prawdziwi mężczyźni” (г.Мінск)
* Гурт “CZARNA PERLA” і салістка Вольга Гучак (г.Мінск)
* Танцавальны ансамбль “Гіль Захав” (г.Мінск)
* Ігар Жук (г.Мінск)
* Ансамбдь яўрэйскай музыкі “Мішпаха” (г.Мінск)
* Вакальны ансамбль “Wszystko w porządku” (г.Барысаў)
*Хор “LIBER CANTE” (г.Мінск)
* Танцавальны ансамбль “Гіль Захав” (г.Мінск)
* Ігар Жук (г.Мінск)
* Ансамбдь яўрэйскай музыкі “Мішпаха” (г.Мінск)
* Каміла Плошайска (Аўстрыя, г.Вена)
* Хор “Piastuny” (Польшча, г.Вроцлаў)
* Гурт “Art Of Music” ( Літва, г.Шальчынінкай)
* Гурт “Кармянскія прымакі” (Беларусь, г.Карма)

19:50 – узнагароджанне ўдзельнікаў фэста
20:00
Гурт “Tekla Klebetnica” (Польшча)
Гурт “Лявон Вольскі” (Беларусь)

22:00 –Феерверк.

Поўнае апісанне